top of page

Komu przekazać Jeden Procent podatku, czyli wykaz OPP

Odpowiedzieliśmy już na pytanie dlaczego warto przekazać Jeden Procent podatku dla NGO oraz na co przekazywane są pozyskane w ten sposób środki finansowe. Jeżeli do tej pory nie byliście przekonani co do idei przekazywania Jednego Procenta podatku, to mamy nadzieję, że teraz się to zmieniło ;-)


Temat podatków na ogół rodzi silne emocje

i jest szeroki jak rzeka. Pewne jest tylko jedno - nikt ich nie lubi, jednak każdy jest zobowiązany, aby je płacić. Teoretycznie nie mamy wpływu na to, dokąd trafiają pieniądze z naszych podatków ani na to w jaki sposób zostaną zagospodarowane przez państwo. Teoretycznie, ponieważ możemy zdecydować na jaki cel trafi ich setna część. To już coś, prawda?


1%, czyli to Ty decydujesz, na co idzie Twój podatek

Każdy z nas ma inną wrażliwość i każdego z nas poruszają inne kwestie. Na część problemów społecznych pozostajemy obojętni, a część z nich powoduje u nas niezgodę, złość lub smutek. Część z nich jest nam szczególnie bliska lub z jakiegoś powodu dotyka nas szczególnie mocno. Obszar działań NGO jest tak szeroki i różnorodny, że z całą pewnością przy odrobinie zaangażowania zidentyfikujecie się przynajmniej z jedną organizacją non-profit. Dzięki Jednemu Procentowi możecie wesprzeć finansowo wybraną przez siebie ideologię, nie wydając przy tym ani złotówki.


Jak bezpiecznie przekazać 1% podatku, czyli wykaz OPP

Nie każda organizacja non-profit jest uprawniona do otrzymania Jednego Procenta podatku. Aby tak się stało, dana organizacja musi otrzymać status OPP, czyli Organizacji Pożytku Publicznego. To ogromny przywilej i wielka szansa dla każdej organizacji pozarządowej, chociaż wiąże się z koniecznością szczegółowego raportowania podejmowanych działań i ponoszonych wydatków. Jest to gwarancja dla osób, które przekazują swój Jeden Procent, na to, że przekazywane pieniądze zostaną wykorzystane w należyty sposób. Aby więc bezpiecznie przekazać swój Jeden Procent podatku, zachęcamy do wcześniejszego sprawdzenia wykazu OPP. Lista OPP jest aktualizowana na bieżąco.


Komu przekazać 1% podatku?

Już wiesz, że wybranej organizacji non-profit powinieneś szukać w wykazie OPP. Jeżeli bliskie są Ci takie tematy jak rodzina, dzieci, beztroskie dzieciństwo, budowanie więzi i ich wpływ na późniejsze życie dziecka lub rodzicielstwo zastępcze, zachęcamy do przekazywania Jednego Procenta na działalność naszej Fundacji. Jeżeli te kwestie są Ci obce, pamiętaj, że OPP zajmują się różnymi tematami, m.in. zwiększaniem świadomości prawnej społeczeństwa, działalnością na rzecz niepełnosprawnych, ekologią i ochroną zwierząt, pomocą dla ofiar katastrof, przeciwdziałaniem uzależnień i wiele, wiele innych. Na pewno znajdziesz swojego faworyta!


Zachęcamy do sprawdzenia WYKAZU OPP i przekazywania Jednego Procenta.

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page