Klucz Do Jutra

Klucz Do Jutra

Z początkiem października 2020 rozpoczęliśmy nowy projekt, a właściwie dołączyliśmy do projektu Klucz Do Jutra, który realizowany jest przez Fundację EY

Celem projektu jest wsparcie edukacyjne dla dzieci wychowujących się w rodzinnej pieczy zastępczej. Ponieważ rozwój jest dla nas bardzo ważny i staramy się jak najczęściej angażować nasze rodziny i naszych wolontariuszy w różnego rodzaju szkolenia, tym bardziej cieszymy się z udziału w projekcie.

 

 

W ramach projektu odbywać się będą korepetycje, które zostaną poprowadzoną przez wolontariuszy.

Każdy wolontariusz będzie miał pod opieką jedno dziecko, a jego zadaniem będzie prowadzenie korepetycji 1 raz w tygodniu. Zajęcia prowadzone będą w trybie indywidualnym (1 wolontariusz - 1 dziecko). Aby dziecko czuło się bardziej pewnie i swobodnie, planujemy, aby korepetycje odbywały się u niego w domu. Jednak z uwagi na okres pandemii dopuszczamy indywidualne rozwiązania (np. tryb on-line). Zajęcia potrwają 1-1,5 godziny.

Przed rozpoczęciem projektu każdy z wolontariuszy odbędzie wstępne szkolenia z zakresu umiejętności miękkich, metodyki nauczania oraz specyfiki pieczy zastępczej.  W trakcie pracy, w zależności od potrzeb, planujemy
zapewnić wsparcie ze strony specjalistów (superwizje lub konsultacje) dla poszczególnych
wolontariuszy.

Aby stworzyć bezpieczną więź pomiędzy wolontariuszami i dziećmi oraz zwiększyć efektywność ich pracy, organizowane będą spotkania dodatkowe, w ramach których wolontariusze i dzieci będą mogli wspólnie wyjść do kina, ZOO lub na basen. Wszystkie wyjścia zostaną dobrane indywidualnie. 

 

 


W związku z projektem poszukujemy wolontariuszy do udzielania korepetycji naszym dzieciakom:

- czas trwania projektu: październik 2020 - czerwiec 2021

- 1 spotkanie w tygodniu (1-1,5 h)

Wszystkie chętne osoby prosimy o uzupełnienie FORMULARZA 

do 24 października 2020.

4.png