top of page
Spring Break Promo.png

Klucz Do Jutra

Spring Break Promo.png

Klucz Do Jutra

Rozpoczęliśmy drugą edycję projektu Klucz Do Jutra, który realizowany jest przez Fundację EY

Celem projektu jest wsparcie edukacyjne dla dzieci wychowujących się w rodzinnej pieczy zastępczej. Ponieważ rozwój jest dla nas bardzo ważny i staramy się jak najczęściej angażować nasze rodziny i naszych wolontariuszy w różnego rodzaju szkolenia, tym bardziej cieszymy się z udziału w projekcie.

 

 

W ramach projektu odbywać się będą korepetycje, które zostaną poprowadzoną przez wolontariuszy.

Każdy wolontariusz będzie miał pod opieką jedno dziecko, a jego zadaniem będzie prowadzenie korepetycji 1 raz w tygodniu. Zajęcia prowadzone będą w trybie indywidualnym (1 wolontariusz - 1 dziecko). Aby dziecko czuło się bardziej pewnie i swobodnie, planujemy, aby korepetycje odbywały się u niego w domu. Jednak z uwagi na okres pandemii dopuszczamy indywidualne rozwiązania (np. tryb on-line). Zajęcia potrwają 1-1,5 godziny.

Przed rozpoczęciem projektu każdy z wolontariuszy odbędzie wstępne szkolenia z zakresu umiejętności miękkich, metodyki nauczania oraz specyfiki pieczy zastępczej.  W trakcie pracy, w zależności od potrzeb, planujemy
zapewnić wsparcie ze strony specjalistów (superwizje lub konsultacje) dla poszczególnych
wolontariuszy.

Aby stworzyć bezpieczną więź pomiędzy wolontariuszami i dziećmi oraz zwiększyć efektywność ich pracy, organizowane będą spotkania dodatkowe, w ramach których wolontariusze i dzieci będą mogli wspólnie wyjść do kina, ZOO lub na basen. Wszystkie wyjścia zostaną dobrane indywidualnie. 

 

 


W związku z projektem poszukujemy wolontariuszy do udzielania korepetycji naszym dzieciakom:

- czas trwania projektu: październik 2023 - czerwiec 2024

- 1 spotkanie w tygodniu (1-1,5 h)

Wszystkie chętne osoby prosimy o uzupełnienie FORMULARZA 

4.png
bottom of page