top of page

Warsztaty Motywacyjne w Google

Czy w pracy jest czas i miejsce na takie przyjemności, jak fitness, masaż, grę na konsoli czy po prostu na dłuższy relaks i celebrowanie posiłku na tarasie? Okazuje się, że tak - o czym mieli okazję przekonać dzisiaj nasi podopieczni, podczas wizyty w polskim oddziale Google. Co zatem trzeba zrobić, aby pracować w takim ,,placu zabaw dla dorosłych” - jak trafnie to określiła jedna z naszych dziewczyn? :)


Wrocławska siedziba firmy, centrum innowacji wyspecjalizowane w reklamie, tylko z zewnątrz przypomina typowe miejsce pracy w dużym mieście – szklany biurowiec . Po wjeździe już bowiem na piąte piętro, rzucają nam się w oczy nowoczesne, ale i przytulne, mieniące się feerią barw i eklektyzmem pomieszczenia. Hol główny wypełnia nie tylko standardowa recepcja, ale i okrągła sofa we wzór nawiązujący do pop-artu oraz bilard. Dalej widzimy również, jak wiele miejsca w ogólnej przestrzeni zajmują kawiarenka, stołówka, siłownia, pokój rozrywki - ze stołem do pin-ponga, piłkarzykami, konsolą, cymbergajem – oraz taras z fenomenalnym widokiem na centrum miasta.


Dlaczego jest tutaj tyle miejsca na relaks, wypoczynek i integrację?

– Dla Google oczywiste jest, że osoba zrelaksowana i wypoczęta jest lepszym pracownikiem – tłumaczyła nasza przewodniczka, Alicja. Po oprowadzaniu przyszedł czas na, prowadzone w języku angielskim, warsztaty dotyczące

przyszłych karier podopiecznych fundacji. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, czym właściwie jest dla nas praca, mieliśmy okazje się zastanowić i opowiedzieć sobie, jak chcielibyśmy, aby kiedyś wyglądała. Otrzymaliśmy od prowadzących – Tani z Mołdawii i Lukasa z Austrii, wskazówki co trzeba zrobić, aby nasz plan się powiódł. Opowiedzieli nam także o swoich drogach zawodowych, w których

sporo było zaskoczeń. Dowiedzieliśmy się, że warto, abyśmy karierę traktowali w sposób ciągły, jako plan na całe życie, w którym może być sporo zmian – ważne żebyśmy dążyli do satysfakcji i spełnienia i nie poddawali w tej drodze.


I na koniec odpowiedź dla najwytrwalszych czytelników – co trzeba zrobić, aby pracować w Google we Wrocławiu? Kluczowa jest biegła znajomość języka angielskiego, ukończenie studiów, choć kierunek nie jest tu szczególnie istotny, oraz – co pewnie zaskoczyło kilka osób – pokazanie, że ma się ciekawe zainteresowanie, oddaje się jakiejś pasji czy też jest się wolontariuszem. To bowiem pokazuje, że jesteśmy sobą zaangażowaną o szerokich horyzontach.

Wielkie dzięki Alicji, Tani i Lukasowi oraz całemu wrocławskiemu Google za otwarcie dla nas swoich podwojów, przemiłą gościnę oraz za niezwykle ciekawe i inspirujące warsztaty. Wiele dla nas zrobiliście:)

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page