top of page

Wakacje, wakacje... i co dalej?

Wakacje, wakacje… i po wakacjach! Nie musimy chyba nikogo przekonywać do tego, że wakacje i – w przypadku dorosłych osób- urlopy są turbo ważne dla naszego zdrowia psychicznego. Są niezbędne do tego, abyśmy mogli odpocząć, nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na wszystko, co nas otacza. Dla dzieciaków dobrze spędzone wakacje są warunkiem dobrego rozpoczęcia nowego roku szkolnego i wkroczenia w nowe obowiązki szkolne z uśmiechem i zapałem.


Wakacje = więcej siły, zapału i energii, żeby stawiać czoła nowym szkolnym wyzwaniom.

W tym roku zorganizowaliśmy 3 różne wyjazdy dla aż 123 dzieci.


Obóz terapeutyczny – po raz pierwszy zorganizowaliśmy dla dzieci tego typu obóz. Wzięło w nim udział 12 dzieci i wszystko wskazuje na to, że będziemy chcieli kontynuować takie działania w przyszłości! Obóz zorganizowany był wraz z Psychologiczne Centrum MindClinic i wypełniony był po brzegi różnymi przyjemnymi aktywnościami, ale także rozmowami o emocjach, potrzebach, warsztatami, terapiami indywidualnymi i grupowymi. Na ten obóz nie udało znaleźć nam się w tym roku darczyńców i pokryliśmy koszty z własnych środków fundacji.


Obóz w Centrum Promocji Zdrowia Taraska – to obozy, które nasze dzieci dobrze znają i uwielbiają. Nic dziwnego, Taraska to wspaniałe miejsce, w którym czas płynie wolniej- tak samo jak i Internet ;-) Pobyty w Tarasce wypełnione są ćwiczeniami oddechowymi, które pomagają się wyciszyć i zrelaksować, a wszystko to w pięknym otoczeniu leśnych drzew i zieleni. W tym roku w tych obozach wzięło udział 26 naszych dzieci. Ich pobyt w tym roku był w pełni sfinansowany przez darczyńców Fundacji Art of Living, ale od 2017r nieustannie zbieramy 1% i obecnie 1,5% także na ten dedykowany cel.


Obóz sportowy – to wśród naszych dzieci zdecydowany faworyt. To czas pełen aktywności sportowych, różnych warsztatów i ciekawych zajęć. Organizatorzy obozu, czyli Gioko, starają się jak najlepiej dobrać zajęcia dla dzieci, a ich celem jest zaszczepić w nich miłość do ruchu i sportu. Dodatkowo na wyjazdy do dzieci dołączają specjalnie zaproszeni goście, którzy pokazują im swoje pasje i dzielą się tym, co sami kochają robić. W tym roku na obóz sportowy udało nam się wysłać aż 85 dzieci, z czego pobyt 36 dzieci został sfinansowany przez Fundację Drzewo i Jutro. Pozostałe dzieci pojechały na wakacje dzięki wpłatom na specjalną zrzutkę akcji Podaruj Wakacje, która została założona i była koordynowana przez Fundację To się uda!Warto też nadmienić, że nasi rodzice zastępczy wpłacają zaliczkę na obozy dla swoich dzieci, a w tym roku zaliczki wynosiły 250 zł.


Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasze dzieci mogły spędzić niezapomniane chwile i odpocząć <3


Teraz przed nami nowy rok szkolny, a wraz z nim nowa edycja projektu Fundacji EY Klucz Do Jutra.

To projekt, który pomaga dzieciom z rodzinnej pieczy zastępczej poprawić szkolne wyniki i sprostać trudnościom, które napotykają na swojej drodze. Pomagają im w tym wolontariusze, którzy przez 10 miesięcy co tydzień spotykają się z jednym z dzieci i udzielają mu korepetycji.


Program Klucz Do Jutra to jednak nie tylko nauka dla dzieci, ale i szkolenia i warsztaty dla wolontariuszy, a także wspólne spędzanie czasu wolnego (np. w ramach wspólnych wyjść na kręgle).


Jeżeli chcielibyście w tym roku dołączyć do zespołu wolontariuszy – korepetytorów i pomóc dzieciakom w nauce, zapraszamy do kontaktu na kontakt@przystanekrodzina.pl

Zapraszamy!

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page