top of page

Po pierwsze: integracja!

Ustalmy to już na wstępie: wszyscy lubimy się integrować i rodzice zastępczy nie są tu wyjątkiem!


Jednym z głównych celów działania naszej Fundacji jest integracja rodzin i rodziców zastępczych. Szybko zaobserwowaliśmy, że spotkania we wspólnym gronie i wymiana spostrzeżeń i doświadczeń bardzo pomagają rodzicom i są dla nich ważne.

Od zawsze staraliśmy się stworzyć naszym rodzicom zastępczym jak najwięcej okazji do wspólnego poznawania się i spotykania.

Jest to możliwe podczas różnych naszych akcji, które najczęściej organizujemy dla dzieci, np. podczas imprez świątecznych i mikołajkowych, rajdów górskich, podczas warsztatów czy nawet podczas Konferencji, które organizowaliśmy przed pandemią.

Jednocześnie organizujemy też warsztaty dla rodziców, aby mogli podnosić swoje kompetencje i poszerzać wiedzę na temat wychowania dzieci i na temat rodzinnej pieczy zastępczej, a integracja jest pięknym efektem ubocznym.


Ostatnio mieliśmy okazję przekonać się jak bardzo zgrani są nasi rodzice zastępczy i jak fantastycznie potrafią ze sobą współpracować.

Pewien anonimowy darczyńca podarował nam armaturę, którą postanowiliśmy przekazać najbardziej potrzebującym rodzinom. Tym razem spróbowaliśmy jednak zorganizować pomoc nieco inaczej niż zwykle i jak najmniej osobiście angażować się w tę akcję. Cały sprzęt przekazaliśmy na przechowanie jednej rodzinie zastępczej, która dysponuje odpowiednio dużym miejscem, i poleciliśmy, aby pozostałe rodziny odebrały sprzęt bezpośrednio stamtąd.

W rezultacie cała akcja odbyła się bez osobistego udziału naszych wolontariuszy, którymi tym razem stali się nasi rodzice zastępczy. Wszyscy rodzice zastępczy błyskawicznie zorganizowali odbiór sprzętu, pomagając sobie nawzajem z transportem i przy okazji integrując się z radosnym uśmiechem. To dla nas całkiem nowa forma pomagania i szczerze mówiąc - bardzo nam się spodobała.


Asiu i Grześku - bardzo dziękujemy za super organizację i koordynację akcji! ;-)11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page