top of page

Niesamowita akcja na rzecz dzieci z FAS!

FAS to zespół chorobowy, który jest skutkiem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. Nie istnieje żadna bezpieczna dawka alkoholu wypitego podczas ciąży, a każda ilość niesie ryzyko zaburzeń rozwoju dziecka.

Współpracujemy z wieloma rodzinami zastępczymi, dla których temat FAS jest bardzo bliski. Niemal każdego dnia spotykamy się z tym tematem i mamy okazję obserwować jakie zaburzenia rozwojowe może spowodować alkohol pity w trakcie ciąży. Wychowanie dziecka z FAS to spore wyzwanie dla naszych rodzin zastępczych. Staramy się im pomagać na wiele różnych sposobów, m.in. organizując diagnostykę i finansując niektóre wizyty oraz badania.  Organizowaliśmy również warsztaty dla rodziców na temat FAS - mamy to szczęście, że rodziny, z którymi współpracujemy, chętnie zdobywają wiedzę teoretyczną, aby móc lepiej radzić sobie z problemami.

Ponieważ FAS to dla nas codzienność, wiadomość o akcji Rzuć-Zrzuć-Dorzuć Challenge trafiła prosto w nasze serca.

Na początku grudnia dostaliśmy maila o akcji Rzuć-Zrzuć-Dorzuć Challenge, zorganizowanej przez grupkę znajomych. Większość uczestników pochodzi z Warszawy (około 50 osób), ale też z Poznania, Brukseli i z Los Angeles. Uczestnicy akcji to grupa osób powyżej 40 roku życia, ale oczywiście wiek nie jest żadnym limitem :)

Akcja Rzuć-Zrzuć-Dorzuć Challenge polega na zachowaniu pełnej abstynencji przez ponad trzy tygodnie. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc i wsparcie dla naszych rodzin zastępczych, dla których temat FAS jest szczególnie bliski. O kwocie przeznaczonej dla Fundacji, każdy uczestnik akcji decyduje sam (indywidualnie szacując zaoszczędzone pieniądze).

Rzuć alkohol, zrzuć kilogramy, dorzuć się, by pomóc.

Aby można było mówić o prawdziwym wyzwaniu, organizatorzy akcji postanowili przeprowadzić swój projekt w grudniu. Grudzień to przecież okres pełen firmowych Christmas Party, śledzików, romantycznych randek przy kominku, świętowania w gronie przyjaciół i grzanego wina. Cel? Zero kropli.


Organizatorzy akcji przekonują, że po 24 dniach wstrzemięźliwości od alkoholu, możemy spodziewać się następujących korzyści:


- spadku zbędnych kilogramów

- regeneracji organizmu

- poprawy kondycji

- cięższej kieszeń i nieco grubszego portfela

- dobrego uczynku na koncie


Bardzo dziękujemy organizatorom akcji Rzuć-Zrzuć-Dorzuć Challenge za pomysłowość i nietuzinkowe podejście do tematu FAS, a także za zwrócenie się do naszej Fundacji. Dziękujemy i trzymamy za Was kciuki!
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page