top of page

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w szkole?

Zaktualizowano: 20 paź 2018


Bezpieczeństwo dzieci w szkole to temat numer jeden dla wszystkich rodziców.

Kiedy jesteście wszyscy razem możesz spokojnie czuwać nad bezpieczeństwem swojego dziecka i błyskawicznie interweniować, kiedy dochodzi do ryzykownej sytuacji. Nie musisz się nawet specjalnie starać, aby wyłapać wszelkie ewentualne zagrożenia z otoczenia, przychodzi Ci to bardzo naturalnie i instynktownie. Nic dziwnego, doskonale wiesz jak zadbać o swoje dziecko i zrobiłabyś wszystko, aby je uchronić. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że nie możesz z nim być 24 godziny na dobę. Co jeśli zostanie samo?

Czy sobie poradzi?

Czy dobrze zapamiętało zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię?

Czy pamięta o tym, by nie rozmawiać z nieznajomymi i pod żadnym pozorem się z nimi nie oddalać?


Czy nie zapomni o tym, że nie może pozostawiać wartościowych rzeczy bez opieki?

Jak możesz zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka?

1) Rozmawiaj! Często powtarzaj swojemu dziecku wszystkie ważne kwestie związane z bezpieczeństwem, upewnij się, że pamięta o wszystkich zasadach. Omawiajcie razem sytuacje, które czekają na Twoje dziecko danego dnia i podpowiadaj gotowe rozwiązania.

2) Uświadamiaj. Dokładnie opowiedz swojemu dziecku o wszystkich sytuacjach, które niosą za sobą zagrożenie. Zadbaj o to, aby było dobrze poinformowane i znało konsekwencje różnych wydarzeń. Dzięki temu, kiedy znajdzie się w niepewnej sytuacji, bez trudu ją rozpozna i będzie wiedziało jak zareagować.

3) Kup odblaski. Dobra widoczność na drodze to podstawowa kwestia, szczególnie w kontekście krótkich jesiennych dni, kiedy za oknem bardzo szybko zapada szaruga.

4) Spotkanie z policjantem. Rozmowy z rodzicem to jedno, ale usłyszeć zasady bezpieczeństwa od takiego autorytetu to coś zupełnie innego. Zorganizowanie w szkole pogadanki z policjantem na temat bezpieczeństwa na pewno nie będzie trudne, a może pomóc dzieciakom utrwalić wiedzę.

5) Identyfikator. Koniecznie zadbaj o to, aby dziecko znało swój adres zamieszkania i numery telefonów do obojga rodziców!

6) Sprawdzaj opiekunów. Bądź świadoma kto sprawuje opiekę nad Twoim dzieckiem w szkole dowiedz się jakie panują zasady, jeśli chodzi o odbieranie dzieci do domu.

Pamiętaj, że nigdy nie uda się w pełni wyeliminować wszystkich zagrożeń w życiu dziecka. Weź poprawkę na to, że zawsze może pojawić się jakiś nieprzewidziany czynnik lub po prostu zwykły przypadek. Bądź przygotowana na taką sytuację i zadbaj o dobre ubezpieczenie NNW.

Możesz skorzystać z tej porównywarki szkolnych NNW, a następnie zakupić wybraną ofertę online i przy okazji wesprzeć naszą Fundację:

Powodzenia, trzymamy za Was kciuki!

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page