top of page

Klucz Do Jutra - podsumowanie edycji 2021/2022

20 września 2022 r. w siedzibie Fundacji spotkaliśmy się z naszymi wspaniałymi Wolontariuszami, którzy podjęli trud pracy z Podopiecznymi w ramach projektu prowadzonego wspólnie z Fundacją EY - Klucz do Jutra 2021/2022.


Podsumowanie akcji objęło omówienie trudów pracy Wolontariuszy z Uczniami, ewentualnych możliwości usprawnienia komunikacji między uczestnikami projektu, lecz także świętowanie efektów pracy. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu Podopiecznych i Wolontariuszy w naukę, w kilku

przypadkach udało się zdać trudny dla Ucznia przedmiot (głównie matematyka i chemia), otrzymać promocję do następnej klasy oraz zdać egzaminy komisyjne.


Każdy Wolontariusz miał pod opieką jedno dziecko, a korepetycje prowadzone były jeden raz w tygodniu. Zajęcia prowadzone były w trybie indywidualnym, co oznacza, że dzień nauki Wolontariusz samodzielnie ustalał z Uczniem. Nauka odbywała się głównie w stałym miejscu pobytu dziecka, zdarzały się jednak sytuacje korzystania z innych dostępnych miejsc, a do dyspozycji zawsze była siedziba Fundacji.

Korepetycje z reguły trwały pełną godzinę zegarową, czasami trwały one półtorej godziny. Ze względu na powrót pandemii w okresie realizacji projektu część zajęć odbywało się on-line, a wyjścia integracyjne ograniczono.


W ramach podziękowania na spotkaniu podsumowującym wręczyliśmy Wolontariuszom pamiątkowe bluzy, koszulki, torby oraz imienne dyplomy. Mieliśmy także przyjemność zjeść wspólnie posiłek, świętując tak udaną, choć niełatwą pod względem powrotu pandemii, drugą odsłonę akcji Klucz do Jutra. Celem projektu było wsparcie edukacyjne dla dzieci wychowujących się w rodzinnej pieczy zastępczej. Dzięki współpracy Wolontariuszy z

Uczniami pod naszą opieką udało się w pełni zrealizować cel projektu.


W imieniu Fundacji Przystanek Rodzina oraz Fundacji EY jeszcze raz dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za poświęcony czas, zaangażowanie i uczestnictwo w drugiej edycji akcji Klucz do Jutra.


Obecnie trwa nabór do trzeciej edycji projektu. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu.


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page