top of page

Gra miejska - ZOO

Zaktualizowano: 22 maj 2019Witajcie!


Już 25 maja (tooo już teraz!) widzimy się w ZOO, zapraszamy na wspólną zabawę! Startujemy już od 11:00-15:00! Tego dnia niczym Sherlock Holmes będziecie mogli rozwiązywać zagadki i rozwikływać wiele tajemnic.


Rozwiązanie doprowadzi Was do specjalnie przygotowanych 9 PRZYSTANKÓW z naszymi wolontariuszami. Na każdym z nich poznacie ciekawostki z życia rodzinnego zwierząt oraz zdobędziecie pieczątki potwierdzające Wasze umiejętności i „stopnie rodzinne” .


Odwiedź nasze przystanki, uporaj się z minimum 6 zagadkami, a otrzymasz CERTYFIKAT POSZUKIWACZA PRZYGÓD i nagrodę!


Do gry zapraszamy każdego, kto w tym dniu odwiedzi wrocławskie ZOO. Podczas wizyty będziecie mogli dowiedzieć się więcej o gatunkach zwierząt i przy okazji porozmawiać o rodzicielstwie zastępczym, a przede wszystkim świetnie się bawić.


Wydarzenie organizujemy z myślą o zwiększeniu świadomości o pieczy zastępczej. Gra ma nam uświadomić o tym, że zwierzęta żyją w stadach, a najmłodsze osobniki mają opiekę i troskę matki. U ludzi też tak powinno być ... :) Przyjdź i zapoznaj się z rodzicielstwem zastępczym, poznaj osoby, które podzielą się swoim doświadczeniem w tym temacie, a przy okazji świetnie się baw razem z nami!


Zasady gry:

1. Przy wejściu do ZOO będzie stał pierwszy przystanek - tam otrzymacie zaproszenie do gry oraz mapę z zagadkami. Odbierzcie ją, rozwiążcie pierwszą zagadkę i znajdźcie kolejny przystanek.

2. Na drugim i każdym kolejnym przystanku poznacie ciekawostki o zwierzętach, przy których będzie stała charakterystyczna osoba, która zwróci waszą uwagę. Od niej będziecie mogli dowiedzieć się czegoś więcej o rodzinie zwierząt. Nie uwierzycie jak wiele z nich jest podobnych do nas. Pamiętajcie o zbieraniu pieczątek przy każdym z przystanków!

3. Po zebraniu min. 6 pieczątek, znajdźcie 9 przystanek (do godziny 15:00), a otrzymacie imienny certyfikat i nagrodę! Możecie go również odebrać przy stoisku startowym zaraz przy wejściu do ZOO do godziny 15:30, gdzie można szczegółowo zapoznać się z tematem rodzicielstwa zastępczego zadając pytania pracownikom działu rodzinnej pieczy zastępczej.To jak, kto będzie z nami?

Powodzenia!


Gra miejska finansowana jest przez Fundację EY w ramach konkursu grantowego "30 maja- świętujemy razem". Dziękujemy ♥

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page