top of page

FLASHMOB - Pokoloruj świat dzieci

Zaktualizowano: 22 maj 2019Witajcie!

30 maja to dla nas dzień szczególnie ważny - po raz dziewiąty odchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.


Z tej okazji mamy dla Was niecodzienne wydarzenie - FLASHMOB w centrum Wrocławia.

Flashmob z angielskiego to “sztuczny tłum’ polega na wspólnym wykonaniu sekwencji ruchów, zrobienie czegoś niecodziennego w miejscu publicznym. Dla zwykłego przechodnia jest to niespodzianka oraz okazja do włączenia się do wspólnej zabawy.

Po co to robimy?

Jako, że ten dzień jest dla nas szczególnie ważny to chcemy zebrać tłum ludzi i wspólnie odśpiewać znaną piosenkę “Chodź pomaluj mój świat” zespołu 2 plus 1.


W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na dzieci z Domów Dziecka, dla których szukamy Rodzin Zastępczych. Zazwyczaj codzienność dzieci będących pod opieką zastępczą obfituje w szare kolory, są porzucone i niekochane, więc tym wydarzeniem dodajmy odrobiny koloru! :)Wybraliśmy taką piosenkę, ponieważ ona świetnie obrazuje szarą codzienność dzieci oraz jak potrafi się zmienić życie po pokolorowaniu go kredką - miłością drugiej osoby.


Co trzeba zrobić?

Dobrze się bawić! Flashmob rozpoczyna jedna osoba, która zaczyna śpiewać. Wtedy otwiera swój parasol i po pierwszym wersie ((...) nasturcje na deszczu mokną), każdy otwiera swój parasol i włącza się do śpiewania.

Proste, prawda? :)


Czego potrzebujesz? - Kartkę z pierwszą zwrotką i refrenem piosenki „Chodź, pomaluj mój świat” - piosenka znana każdemu, jeżeli masz tekst w głowie - świetnie! Jeżeli nie to warto się przygotować. - Kolorowy parasol – każdy kolor będzie dobry, tylko prosimy - oby nie czarny. Dzieci z rodzin zastępczych potrzebują kolorów! :) Jeżeli nie masz, to nie szkodzi, każdy jest mile widziany, liczy się zabawa.

- Dobry humor :)


Gdzie?

Widzimy się przy wejściu głównym do Magnolia Park (od strony ul. Legnickiej, na środku pomiędzy fontannami). Uśmiechnięci ludzie z parasolami to my!


Kiedy?

Spotykamy się 30 maja o godzinie 17:30.Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku, udostępnij i pokaż znajomym!A teraz w ramach ćwiczeń zaśpiewajmy razem:


" Piszesz mi w liście, że kiedy pada, Kiedy nasturcje na deszczu mokną, Siadasz przy stole, wyjmujesz farby I kolorowe otwierasz okno.

Trawy i drzewa są takie szare, Barwę popiołu przybrały nieba. W ciszy tak smutno, szepce zegarek O czasie, co mi go nie potrzeba.

Więc chodź, pomaluj mój świat Na żółto i na niebiesko, Niech na niebie stanie tęcza Malowana twoją kredką.

Więc chodź, pomaluj mi życie, Niech świat mój się zarumieni, Niech mi zalśni w pełnym słońcu, Kolorami całej ziemi."


Jeżeli nie jest Ci obojętny los dzieci, a Ty chcesz się włączyć do zabawy i zaśpiewać z nami piosenkę - ZAPRASZAMY.


Do zobaczenia!


Konkurs finansowany jest przez Fundację EY w ramach konkursu grantowego "30 maja- świętujemy razem". Dziękujemy ♥


5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page