top of page

Niezwykłe zajęcia sportowe na Survival Race Camp- Winter

Zaobserwowaliśmy, że wszystkie nasze działania, mające na celu zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży z rodzinnej pieczy zastępczej, cieszą się ogromnym powodzeniem. Od samego początku byliśmy przekonani co do słuszności prowadzenia takich działań, nie byliśmy jednak pewni, jak zostaną one odebrane przez młodzież. Na szczęście szybko okazało się, że zajęcia sportowe to strzał w dziesiątkę!


Aktywność sportowa niesie ze sobą szereg zalet i o tym nie trzeba już nikogo przekonywać. Pomaga m.in. rozładować napięcie, uwolnić stres, poprawia kondycję i krążenie, wzmacnia mięśnie, pozwala popracować nad koordynacją ruchową, a do tego jest świetną zabawą, poprawia humor, integruje, uczy pracy w grupie, kreatywności i sprytu.


Tym bardziej cieszy nas fakt, że nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Drzewo i Jutro, która zdecydowała się współfinansować nasz pilotażowy projekt Survival Race Camp- Winter.


Dzięki Fundacji będziemy mogli wysłać w tym roku na obozy zimowe aż 25 dzieci z pieczy zastępczej!


Program obozu został przygotowany w oparciu o trzy filary: sport, edukację i zabawę. Celem obozu jest obudzenie w jego uczestnikach ciekawości i zainteresowania sportem. Będziemy kładli duży nacisk na działania behawioralne uczestników oraz ich funkcjonowanie w grupach.


Nad budowaniem atmosfery sprzyjającej aktywnościom sportowym, zachęcaniem do zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy będzie czuwał Radosław Owczarczyk, który powoli staje się już legendą wśród naszej młodzieży. Każdy, kto choć raz brał udział w zajęciach przygotowanych przez Radka, nie może doczekać się kolejnych :)


I my również nie możemy się doczekać momentu, w którym nasze dzieci będą mogły sportowo się wyszumieć!

Dodatkowo wszystkie dzieci na koniec wyjazdu otrzymają prezenty- niespodzianki od naszych Przyjaciół z Fundacji To Się Uda i Fundacji na rzecz Promocji Sportu AKARA.


Dziękujemy Fundacji Drzewo i Jutro za pomoc finansową i możliwość zrealizowania super projektu dla naszych dzieci i młodzieży.
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page