top of page

Lato pełne sportowych wrażeń!

Po niewątpliwym sukcesie zimowego obozu dla dzieci, który zorganizowaliśmy razem z Fundacją To się Uda i Fundacją na rzecz Promocji Sportu AKARA, z wielką radością ogłaszamy: ROBIMY LETNIĄ POWTÓRKĘ!


Podczas zimowej edycji mogliśmy liczyć na dużą pomoc finansową od Fundacji Drzewo i Jutro- podobnie będzie i teraz! Dzięki niej będziemy mogli wysłać na sportowe wakacje jeszcze więcej dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej!

A musicie wiedzieć, że beztroskie wakacje sportowe mają dla naszych dzieci ogromne znaczenie.


Po pierwsze… są beztroskie! A każde dziecko zasługuje na to, aby się bawić, cieszyć każdą chwilę i nie przejmować tym, czym powinni się przejmować wyłącznie dorośli. Dzieci z pieczy zastępczej mają takich beztroskich chwil nieco mniej niż dzieci wychowujące się w szczęśliwych domach. Pomimo że rodzice zastępczy radzą sobie fenomenalnie i są gotowi dzieciakom „przychylić nieba”, to takie chwile całkowicie wolne od trosk, spędzone w zupełnie innym otoczeniu, są niezbędne.


Po drugie, wszystkie nasze działania, mające na celu zwiększenie aktywności

fizycznej wśród dzieci i młodzieży z rodzinnej pieczy zastępczej, cieszą się ogromnym powodzeniem. Zajęcia sportowe to strzał w dziesiątkę! Pomagają m.in. rozładować napięcie, uwolnić stres, poprawiają kondycję i krążenie, wzmacniają

mięśnie, pozwalają popracować nad koordynacją ruchową, a do tego są świetną zabawą, poprawiają humor, integrują i uczą pracy w grupie, kreatywności i sprytu.


Tym bardziej cieszy nas fakt, że Fundacja Drzewo i Jutro zdecydowała się wesprzeć nas w naszych działaniach już po raz drugi – DZIĘKUJEMY!


A jeśli i Wy zechcielibyście dorzucić swoją cegiełkę, dzięki której być może będziemy mogli wysłać na wakacje kolejne dzieci, zachęcamy do specjalnej zrzutki: https://zrzutka.pl/podarujwakacje .

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji Drzewo i Jutro.
20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page