top of page
gioko-58.jpg

Letnie i zimowe obozy dla dzieci

Ważnym aspektem naszych działań jest organizacja letnich i zimowych wyjazdów dla dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej. Traktujemy je jako jeden z elementów większej strategii, która ma na celu uleczyć traumy dzieci i pomóc im poradzić sobie z trudnymi wspomnieniami z przeszłości.

Obecnie prowadzimy w tym obszarze dwie stałe akcje:

1) Kolonie w Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce

 

 

 

logo_AOL_pomarańczowe_MOCNO_PRZYCIĘTE.jp

 W Centrum prowadzone są zajęcia oddechowe, których celem jest redukcja stresu. Pobyt tam to dla dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej: 

- nauka radzenia sobie ze stresem i emocjami
- poprawienie koncentracji
- budowanie poczucia własnej wartości

- nauka odpowiedzialności i pracy w grupie
- rozwój kompetencji liderskich
- profilaktyka uzależnień

Pobyty dzieci w Tarasce są możliwe dzięki zaprzyjaźnionej Fundacji Art Of Living Aby nas wesprzeć i zwiększyć liczbę dzieci, które będziemy mogli zaprosić do Taraski, możesz przekazać nam swój 1,5% podatku, wpisując w zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce numer KRS0000495960 i rubryce "informacje szczegółowe" wpisać cel szczegółowy: PODARUJ WAKACJE DZIECIOM.

Całość zebranych w ten sposób środków zostanie przeznaczona na wyjazdy dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej do Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce.

2) Sportowe obozy w ramach akcji #PodarujWakacje

Od 2021 razem z Fundacją To Się Uda roku zapraszamy dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej na letnie i zimowe obozy, które wypełnione są aktywnościami sportowymi. Aktywny wypoczynek i zajęcia sportowe to dla dzieci z pieczy zastępczej strzał w dziesiątkę, ponieważ pomagają m.in. rozładować napięcie, uwolnić stres, poprawiają kondycję i krążenie, wzmacniają mięśnie, pozwalają popracować nad koordynacją ruchową, a do tego są świetną zabawą, poprawiają humor, integrują i uczą pracy w grupie, kreatywności i sprytu.

gioko-306.jpg

Środki na obozy sportowe pozyskujemy od Darczyńców oraz firm, z którymi współpracujemy, a także w ramach specjalnej zrzutki.pl #PodarujWakacje, założonej przez Fundację To Się Uda.

 

Chcesz wesprzeć nas w tych działaniach?

bottom of page