top of page

Z pamiętnika Fundacji, czyli ciąg dalszy pomocy Ukrainie

Poniedziałek

Już z samego rana pojawiliśmy się w jednym z naszych ośrodków, w których gościmy dzieci z pieczy zastępczej i ich opiekunów z Ukrainy. Okazało się, że część rodzin, które przyjechały do nas późno w nocy, zdecydowały się opuścić Polskę. Ponieważ wcześniejsze deklaracje i uzgodnienia były inne, podjęliśmy decyzję o zweryfikowaniu wszystkich dokumentów- dokumentów rodzin, ale też osób, które je odbierały i które je przyjmowały w innym kraju. Na szczęście tym razem doszło do połączenia rodzin, które mieszkały w innym kraju.


Później mieliśmy pierwsze problemy z pralkami, suszarkami, lejącą się wodą na podłogę, zamiast do kanalizacji… Na szczęście już po kilku godzinach oraz po kilku wizytach osób chcących nam pomóc , udało się rozwiązać prawie wszystkie usterki.


Wtorek

We wtorek tradycyjnie pracowaliśmy w gronie naszego zespołu Zarządzającego, „gasząc pożary” i załatwiając różne sprawy formalne. Po naszej wspólnej pracy Krysia pojechała z ukraińskimi dziećmi do fryzjera, któremu BARDZO DZIĘKUJEMY za darmowe obcięcie włosów naszym dzieciom!


Środa

W środę otrzymaliśmy informację o przyjeździe kolejnych rodzin, więc rozpoczęliśmy przygotowania. Wiążą się one ze sprawdzeniem naszej gotowości, posprzątaniem na świeżo oraz stworzeniem planu umieszczenia i rozlokowania wszystkich dzieci i opiekunów. Niestety, z niewiadomych nam przyczyn rodziny zostały skierowane do innego miasta.

Popołudniu zabraliśmy dwie mamy zastępcze z Wrocławia na zakupy, uzupełnić garderobę i dokupić najpotrzebniejsze rzeczy :)


Czwartek

W czwartek w jednym z ośrodków przyjęliśmy kolejną przesympatyczną rodzinę zastępczą, która składa się z 7 dzieci oraz rodziców. Jak zawsze czekał na nich pyszny ciepły posiłek :) Rodziny, które są przyjechały do ośrodka wcześniej, oprowadziły i pokazały wszystkie najważniejsze miejsca w okolicy


Piątek

Piątek od samego rana spędzaliśmy w Urzędzie Gminy w Udanininie, której bardzo dziękujemy za możliwie szybkie załatwienie numerów PESEL dla jednej naszej dużej ukraińskiej rodziny.

Z kolei po południu powitaliśmy kolejną dużą rodzinę, która dołączyła do nas dzięki współpracy z SOS Wioski Dziecięce.


Przez cały tydzień do ośrodków przyjeżdżały kolejne dary zakupione przez p. Krystiana i jego darczyńców. Pan Zdzisiu, czyli nasza tamtejsza „złota rączka” z Nadleśnictwa, z wielką radością wszystko przyjmował od kurierów, ustawiał i od razu podłączał oraz codziennie raportował kolejne zmiany i kolejne potrzeby .

Weekend miał być spokojny, ale kolejny raz okazało się, że przyjedzie do nas nowych 11 osób, w tym 9 dzieci.

Pani Kasia, która jest współinicjatorką oraz organizatorką jednej z lokalizacji, od razu zabrała się do odświeżenia miejsc i przygotowania wszystkiego w 100% na przyjęcie nowych mieszkańców.


W międzyczasie w Newsweek ukazał się artykuł z wywiadem-rozmową, w którym w poprzedzający ostatni tydzień piątek uczestniczyła nasza prezeska Małgorzata Sawicka.

Nawiązując do treści tego wywiadu, nieustannie współpracujemy z wszystkimi organizacjami, które na co dzień wspierają dzieci z pieczy zastępczej i w związku z wojną rozszerzyły swoje działania o pomoc na rzecz dzieci z ukraińskiej instytucjonalnej i rodzinnej pieczy zastępczej.

Wszyscy współpracujemy też z Fundacją To sie uda także nad rozpowszechnianiem naszej wspólnej zrzutki oraz indywidualnie założonych skarbonek.


No i nie zapominamy, że rozliczanie podatku od osób fizycznych jest możliwe już tylko do końca kwietnia br. W związku z tym wzmacniamy też nasze działania związane z pozyskiwaniem 1% i zachęcamy każdego, kto jeszcze nie dokonał rozliczenia za 2021r. do przekazania na wybraną organizację pozarządową i z góry dziękujemy, jeśli ktoś wybierze naszą fundację (KRS 0000495960).


Dzieje się tak dużo, że nawet nie zauważyliśmy, że już za tydzień mamy święta, które w tym roku, z wiadomych powodów, będziemy obchodzić w naszych domach dwukrotnie.


Sobota i niedziela to ostatnio czas na uzupełnianie lodówek i zakupy dla coraz większej ilości osób w naszych domach. Z powodu opadających sił i braku czasu na wszystkie zakupy, zaczynamy korzystać z zakupów on-line oraz pomocnych rąk lokalnych rolników.

Panie Michale! Dziękujemy szczególnie za Pana wczorajszą pomoc we wniesieniu wszystkich zakupów i darów


Tymczasem rozpoczynamy nasz Wielki Tydzień…


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page