top of page

Wsparcie online dla Rodziców Zastępczych

Podczas tegorocznej Międzynarodowej konferencji naukowej na rzecz rozwoju rodzicielstwa zastępczego pt. „Dziecko w systemie wsparcia” (od której minęły już prawie 4 miesiące!) mieliśmy przyjemność gościć Christie z www.afosteredlife.com. Tym razem Christie była z nami jedynie wirtualnie i wypowiedziała się nagrywając dla nas filmik, ale liczymy, że w przyszłości poznamy się osobiście :)


Zgoda Christie na udział w naszej Konferencji była dla nas wielkim wyróżnieniem. Od dawna obserwujemy bloga Christie i jej kanały społecznościowe. Christie prowadzi swój kanał na youtube, gdzie w luźny i przystępny sposób opowiada o rodzicielstwie zastępczym. Porusza tematy trudne dla każdego rodzica zastępczego, daje wskazówki i dzieli się swoim doświadczeniem, ale też w ciepły i zabawny sposób opisuje, jak to jest być rodzicem zastępczym.


Niesamowitym osiągnięciem Christie jest stworzenie specjalnej platformy edukacyjnej dla rodziców zastępczych - flourishingfosterparent. Platforma ta jest pełna cennych porad i wskazówek, odwołań do artykułów i fachowej literatury. Jednak to, co czyni tę platformę tak wyjątkową, są coaching calle. Coaching call to wirtualne spotkanie dla rodziców zastępczych. Podczas każdego takiego spotkania omawiany jest jeden temat, a następnie odbywa się sesja pytań i odpowiedzi oraz praktycznych wskazówek. Uwaga, do coaching calla może dołączyć każdy!


Wychowanie dzieci z traumą różni się od zwykłego wychowania. Wymaga od rodziców znajomości historii dziecka i znajomości mechanizmów działania traumy. Patrząc na zachowanie dziecka, rodzice muszą umieć dostrzec "drugie dno". Christie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że podstawą do wychowania dzieci po przejściach jest wiedza i tą wiedzą pragnie się dzielić.


Sprawdź nagranie Christie przygotowane specjalnie na naszą Konferencję:


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page