top of page

Wolontariat, czyli ekipa do zadań specjalnych

Wolontariat i pomoc mają różne oblicza, o czym lubimy Wam przypominać. Można np. zostać rodzicem zastępczym, można pomagać innym rodzicom zastępczym w opiece nad dziećmi, można brać udział w akcjach charytatywnych, pomagać finansowo, pisać teksty lub udostępniać i lajkować posty. To wszystko ma znaczenie, a najważniejsze jest to, aby działać w zgodzie z samym sobą! Tak jak Romek.


Nasz wolontariusz Romek razem ze swoim pomocnikiem spędził ostatnie 2 tygodnie w Zagrodzie CUDów. To nie była pierwsza wizyta Romka w Zagrodzie, do której pod koniec czerwca udało się przeprowadzić naszej rodzinie zastępczej Za górami za lasami .


Do przeprowadzki przyczynili się wolontariusze z Nokii i Hemmersbach oraz inne rodziny zastępcze, które bardzo pomogły w przygotowaniu budynku do zamieszkania. Dziękujemy Wam wszystkim - na Was zawsze można liczyć. ♥️

Ponieważ nasz Romek jest kwalifikowanym elektrykiem, to kolejny raz pomagał w wymianie i naprawie instalacji elektrycznej, ale wykonał też wiele innych rzeczy, w tym m.in.:


1. Naprawa instalacji elektrycznej, puszki pod kontakty, wiercenie otworów i gipsowanie puszek, wycinanie bruzd pod kable i układanie i przeciąganie kabli we wszystkich pomieszczeniach


2. Przeróbka i podłączanie obwodów w pokojach do skrzynki rozdzielczej


3. Wykonanie instalacji elektrycznej w tzw. „kurniku” -gniazdo + włącznik - już wkrótce dowiecie się, co tam powstanie


4. Zainstalowanie nowej kuchenki gazowej


5. Wybicie otworu na okno przy schodach, który poprzedni właściciele zamurowali


6. Przeciągnięcie brakującej instalacji elektrycznej do oświetlenia korytarza na piętrze przy sypialni, dodatkowo do tego długiego korytarza oraz do oświetlenia schodów na piętro


7. Podłączenie nowego oświetlenia salonu i kuchni oraz schodów zewnętrznych


8. Dodatkowo wykonanie jednego kursu po pozostałe rzeczy do starego miejsca zamieszkania


Udało się wykonać mnóstwo rzeczy, ale ogrom jeszcze pozostaje do zrobienia w tym domu.

Także, jeśli ktokolwiek ma wolny czas oraz chęć zrobienia czegoś dobrego na rzecz dzieci potrzebujących pomocy, to prosimy o kontakt z nami lub Za górami za lasami i przybywajcie do Zagrody CUDów. Praca znajdzie się dla każdego :)


A przy okazji:


Mamy dużo więcej potrzebujących pomocy naszych rodzin zarówno we Wrocławiu, na całym Dolnym Śląsku, ale również pojedyncze w całej Polsce, także dla każdej chętnej do pomocy osoby jesteśmy w stanie znaleźć jakiś potrzebujący dom.

Przybywajcie z pomocnymi dłońmi!
13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page