top of page

Przyszła jesień, czyli czas na podsumowanie lata

Dni stają się coraz chłodniejsze, a wychodzenie z domu robi się coraz bardziej trudne... Zanim jesień pochłonie nas całkowicie, rzucamy szybko okiem wstecz i sprawdzamy, czy dobrze wykorzystaliśmy lato.


W czerwcu byliśmy stałymi bywalcami w Zagrodzie CUDów, czyli wspaniałym gospodarstwie jednej z naszych ulubionych rodzin zastępczych Za górami, za lasami. Osobiście pomagaliśmy przy remoncie i porządkowaniu całego terenu, a także zorganizowaliśmy kilka ekip pomocniczych w ramach wolontariatu pracowniczego (tutaj ukłony w stronę wspaniałych ludzi z Hemmersbach i Nokia Technology Center Wrocław Careers) Pod koniec miesiąca zakończyliśmy projekt Klucz Do Jutra, w którym wzięliśmy udział dzięki Fundacji EY, i wręczyliśmy dyplomy i małe upominki wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w projekt i przez 10 miesięcy udzielali korepetycji dzieciom z rodzinnej pieczy zastępczej. Na okres wakacji zawiesiliśmy również treningi z niezastąpioną Kasią z Body Change Center. Regularne treningi i aktywność fizyczna u młodzieży jest niezwykle ważna, szczególnie w czasach pandemii i nauczania zdalnego.


W lipcu dzięki Fundacja To się uda poznaliśmy kolejną wrocławską Fundację WeźPomóż i od razu przystąpiliśmy do wspólnego działania, którym była organizacja festynu dla dzieci. Przystąpiliśmy też do akcji #podarujwakacje i dzięki zrzutka.pl zbieraliśmy środki na organizację obozu sportowo-informatycznego dla naszych dzieciaków. Również w tym celu były zbierane środki we wrocławskim beach barze Prosto z Mostu Beach Bar podczas Turnieju Piłki Plażowej.


W sierpniu nasze dzieciaki miały okazję wziąć udział w warsztatach w Szyciokawiarnia Dresówka.pl - Wrocław i nauczyć się nowej umiejętności- szycia plecakoworków. Aż 45 naszych dzieci miało okazję uczestniczyć w Survival Race Camp, co było możliwe dzięki naszym Darczyńcom oraz dzięki Fundacji To Się Uda :) Z kolei 21 innych dzieci pojechało w tym roku na kolonie organizowane przez The Art of Living w Centrum Promocji Zdrowia Taraska. Pod koniec miesiąca wzięliśmy też udział w organizacji festynu edukacyjnego we Wrocławiu razem z WeźPomóż, Fundacja To się uda, WIR - Masz Głos, Pkobp, Stowarzyszenie WroSpace, Tefal, MPK Wrocław.


Wrzesień zaczęliśmy na sportowo i uczestniczyliśmy w jednodniowym evencie Survival Race, gdzie nasze dzieci były w swoim żywiole, pokonywały tor przeszkód, rywalizowały ze sobą i bawiły się w najlepsze. Tradycyjnie też rozpoczęliśmy akcję Powrót do szkoły, tym razem z UPS Polska , pracownikami z Ministerstwa Finansów i CIONET Polska .


To było zdecydowanie udane lato ;-)

Dziękujemy Wam za wszystkie wspólne działania i jesteśmy gotowi na jesień! Mamy nadzieję, że Wy także :)
5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page