top of page

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2020

Od 2006 roku 30 maja obchodzimy w Polsce Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W tym dniu zawsze świętujemy i staramy się sprawić, aby Rodziny Zastępcze mogły świętować razem z nami. W zeszłym roku zorganizowaliśmy specjalnie z tej okazji konkurs „I Ty możesz zostać rodzicem zastępczym vol. 2”, FLASHMOB oraz grę miejską, która miała miejsce we wrocławskim ZOO.


W tym roku okoliczności sprawiły, że obchody tego najważniejszego dla Rodziców Zastępczych święta, wyglądały nieco inaczej. Zrezygnowaliśmy z tradycyjnego świętowania RAZEM i naszych ulubionych spotkań w jak dużym gronie (w myśl zasady „im nas więcej, tym weselej”). W zamian postanowiliśmy zachęcić jak najwięcej osób do symbolicznego podziękowania Rodzicom Zastępczym za ich trud i pracę, jaką wkładają każdego dnia w wychowanie dzieci.

Część z Was rzeczywiście wykonała kartki z podziękowaniami i przekazała do najbliższych MOPSów i PCPRów, które kartki przekazały Rodzicom. Super, dziękujemy Wam! Taki mały gest dla Rodziców wiele znaczy :)

30 maja spontanicznie postanowiliśmy też odwiedzić kilka naszych Rodzin osobiście i przekazać im drobne upominki, uśmiech i podziękowania.


Cel był prosty: 1 dzień, pełen bagażnik upominków i jak największa liczba odwiedzonych Rodzin i podziękowań.

Pokonaliśmy łącznie 336 km i spędziliśmy w samochodzie 6 godzin. Czasu nie było dużo, lecz udało nam się zapukać do drzwi 16 rodzin, a tym samym spędzić u nich łącznie 7 godzin. To był czas pełen pozytywnych emocji, atmosfery wzajemnej wdzięczności i sympatycznych rozmów.


Jest coś magicznego w pokazywaniu innym, że są ważni :)

Na początku trochę się martwiliśmy, że w tym roku nie mogliśmy przygotować dla naszych Rodzin niczego „większego”, że nie spotkamy się wszyscy razem i nie będziemy świętować. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, bo zwykła wizyta i szczere „dziękuję” ma olbrzymią, niedocenianą moc i cieszy nawet bardziej niż skrupulatnie przemyślana „akcja zorganizowana”.

Jeszcze raz – DZIĘKUJEMY:

- naszym Rodzinom, za to, że się starają i prężnie działają

- Krysi, naszej wolontariuszce, która odbyła sobotnią podróż z wizytą do naszych Rodzin

- Darczyńcom, dzięki którym Kairos, obdarował 12 naszych Rodzin


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page