top of page

Dbamy o zdrowie naszych Przyjaciół z Ukrainy

Od pierwszych dni wojny w Ukrainie wiedzieliśmy, że musimy rozszerzyć swoje działania i objąć swoją opieką tamtejsze dzieci i rodziców zastępczych. Było dla nas jasne, że skoro od ośmiu lat pomagamy rodzinom zastępczym w Polsce, powinniśmy wykorzystać nasze doświadczenie i wiedzę o tym, jak pomagać najskuteczniej.


Rodziny zastępcze to rodziny zastępcze, język i pochodzenie nie mają najmniejszego znaczenia.

Było dla nas też od początku jasne, że chcemy udzielać pomocy długofalowej. Umożliwienie rodzinom przyjazdu do Polski i udostępnienie dachu nad głową na kilka dni lub tygodni, nie było w naszym odczuciu wystarczające. Po zapewnieniu bezpieczeństwa, pełnych brzuchów i ciepłych łóżek, zawsze przychodzi czas na pytanie: co dalej? Dlatego skupiamy naszą uwagę na zapewnieniu naszym Przyjaciołom z Ukrainy różnych zasobów, dzięki którym będą mogli dalej działać samodzielnie.

Jednym z tych zasobów jest zdrowie.

Jak wszyscy wiemy, zdrowie jest najważniejsze, a dbanie o nie pochłania dużo czasu i dużo pieniędzy. Postanowiliśmy więc zaopiekować się tym obszarem życia naszych ukraińskich rodzin zastępczych. Zorganizowaliśmy dzieciom wizyty u psychologów, pediatrów i stomatologów. Chcielibyśmy, żeby nasze rodziny nie musiały już się martwić chociaż tym jednym obszarem.

Z pomocą przyszła nam firma TIM, która przekazała nam darowiznę na rzecz dzieci uciekających przed wojną w Ukrainie. Zdecydowaliśmy się przeznaczyć te środki na leczenie okulistyczne dla jednego z dzieci. Dzięki temu możemy odciążyć rodziców zastępczych i ściągnąć z ich barków chociaż jedno zmartwienie. A uwierzcie, że jedno zmartwienie mniej, potrafi zrobić różnicę


Bardzo dziękujemy firmie TIM za wkład w pomoc dzieciom, uciekającym przed wojną w Ukrainie !
2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page