top of page

1% za 2020 rok, czyli dziękujemy za Wasze wsparcie!

Rok 2020 zapisze się na kartach historii jako przełomowy i z całą pewnością zapamiętamy go na długo. Nie był to rok łatwy, dlatego z nieukrywaną dumą możemy powiedzieć, że daliśmy z siebie wszystko i nie zwolniliśmy tempa w naszych działaniach.

Posiadanie statusu OPP i możliwość uczestniczenia w programie Jednego Procenta to ogromna szansa dla rozwoju naszej Fundacji i dla prowadzenia działań na rzecz dzieci i rodziców zastępczych. Między innymi dzięki środkom pozyskanym z 1% udało nam się zrealizować w 2020 roku następujące działania:


- obdarowaliśmy 237 dzieci w ramach naszych stałych akcji „Powrót do szkoły” i „Mikołaj” - umożliwiliśmy wyjazd dla 27 dzieci na wakacje i ferie do Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce - zadbaliśmy o zdrowie blisko 40 naszych podopiecznych (pomoc w diagnozie, umożliwienie terapii, fizjoterapii, zakup sprzętu rehabilitacyjnego) - zorganizowaliśmy diagnozę w kierunku FASD dla 25 dzieci - zorganizowaliśmy warsztaty dla rodziców zastępczych i dla dzieci - zorganizowaliśmy pomoc w remontach i zakupach do domów (pomogliśmy zakupić/pozyskać m.in. pralko- suszarkę, krzesła, ręczniki, narożniki i hokery, farby i inne materiały remontowe, materiały ogrodzeniowe, siatki i furtki na ogrodzenie placu zabaw dla RDD, remontowaliśmy poddasze, będące przyszłym mieszkaniem dla usamodzielniającego się dziecka, pomogliśmy w montażu okien, naprawie instalacji elektrycznej i wielu innych czynnościach domowych) - dostosowaliśmy też nasze działania do obecnie panującej pandemii i dostarczyliśmy naszym podopiecznym ponad 40 laptopów i komputerów do zdalnego nauczania, zakupiliśmy jonizator i oczyszczacz powietrza dla RDD po zachorowaniach na covid oraz pomagaliśmy w dostarczaniu potrzebnej żywności, środków kosmetycznych i czystości - przygotowaliśmy i rozpoczęliśmy kampanię społeczną "Znajdź mnie" promującą rodzicielstwo zastępcze, a naszą stałą działalnością, oprócz codziennej pomocy społecznej, jest też poszukiwanie nowych kandydatów na rodziców zastępczych, aby wszystkie dzieci z Domów Dziecka mogły mieć prawdziwe rodzinne domy, w których będą czuły się bezpieczne, zaopiekowane i kochane.


To wszystko dzięki Wam, najlepszym Darczyńcom na świecie :)

Chcemy Wam podziękować za wsparcie, którego nam udzielacie i za to, że tak licznie zdecydowaliście się w tym roku przekazać nam 1% swojego podatku. W tym roku jesteśmy wdzięczni podwójnie, ponieważ osiągnęliśmy rekord! Z tytułu Jednego Procenta udało nam się zebrać aż 69 tysięcy zł, czyli mniej więcej o 20 tysięcy zł więcej niż w latach ubiegłych <3


Cieszymy się jak dzieci, a to Wasza zasługa!

Dziękujemy! A Wy szykujcie się na nasze kolejne projekty... ;-)


1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page