top of page

05.10.20 ruszyliśmy z naszą kampanią społeczną - Znajdź mnie!

Czy wiesz, że na koniec 2019 roku w instytucjonalnej pieczy zastępczej przebywało aż 16 668 dzieci...? To dzieci, które nie mogą przytulić się do swojej mamy lub taty, nie mają też swojej cioci ani wujka, z którymi mogą dzielić codzienne chwile i zwierzać się z codziennych problemów.


Oczywiście, opiekunowie domów dziecka robią wszystko, aby zapewnić dziecku to, czego potrzebuje najbardziej: czas, wsparcie, troskę i opiekę. Praca z dziećmi, które z różnych względów nie mogą wychowywać się ze swoimi biologicznymi rodzicami, to ogromne wyzwanie. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim opiekunom, którzy wkładają całe swoje serce w pracę z dziećmi- dziękujemy!


Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że podstawową potrzebą ( a jednocześnie prawem!) każdego dziecka jest wychowanie się w RODZINIE.

To dzięki rodzinie zyskuje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. To rodzina jest najlepszym środowiskiem, w którym dziecko może pracować nad swoimi traumami z przeszłości i z powodzeniem stawiać czoła swoim lękom.

Celem naszej kampanii jest zwiększenie liczby rodzin zastępczych na terenie Dolnego Śląska i całego kraju oraz poszerzenie świadomości społeczeństwa na temat rodzicielstwa zastępczego.

Nasze działania mają na celu wsparcie organizatorów pieczy zastępczej w poszczególnych miastach i powiatach.

Czym jest rodzicielstwo zastępcze...? Czym różni się od adopcji...? Co dobrego wnosi w życie dziecka...? Na te oraz inne pytania postaramy się Wam odpowiedzieć w najbardziej możliwie przystępny sposób.

Po więcej informacji o kampanii oraz rodzicielstwie zastępczym zapraszamy do zakładki Znajdź mnie, na profil kampanii na Facebooku oraz tradycyjnie na profil na FB naszej Fundacji.1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page