top of page

05.10.20 ruszyliśmy z naszą kampanią społeczną - Znajdź mnie!

Czy wiesz, że na koniec 2019 roku w instytucjonalnej pieczy zastępczej przebywało aż 16 668 dzieci...? To dzieci, które nie mogą przytulić się do swojej mamy lub taty, nie mają też swojej cioci ani wujka, z którymi mogą dzielić codzienne chwile i zwierzać się z codziennych problemów.


Oczywiście, opiekunowie domów dziecka robią wszystko, aby zapewnić dziecku to, czego potrzebuje najbardziej: czas, wsparcie, troskę i opiekę. Praca z dziećmi, które z różnych względów nie mogą wychowywać się ze swoimi biologicznymi rodzicami, to ogromne wyzwanie. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim opiekunom, którzy wkładają całe swoje serce w pracę z dziećmi- dziękujemy!


Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że podstawową potrzebą ( a jednocześnie prawem!) każdego dziecka jest wychowanie się w RODZINIE.

To dzięki rodzinie zyskuje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. To rodzina jest najlepszym środowiskiem, w którym dziecko może pracować nad swoimi traumami z przeszłości i z powodzeniem stawiać czoła swoim lękom.

Celem naszej kampanii jest zwiększenie liczby rodzin zastępczych na terenie Dolnego Śląska i całego kraju oraz poszerzenie świadomości społeczeństwa na temat rodzicielstwa zastępczego.

Nasze działania mają na celu wsparcie organizatorów pieczy zastępczej w poszczególnych miastach i powiatach.

Czym jest rodzicielstwo zastępcze...? Czym różni się od adopcji...? Co dobrego wnosi w życie dziecka...? Na te oraz inne pytania postaramy się Wam odpowiedzieć w najbardziej możliwie przystępny sposób.

Po więcej informacji o kampanii oraz rodzicielstwie zastępczym zapraszamy do zakładki Znajdź mnie, na profil kampanii na Facebooku oraz tradycyjnie na profil na FB naszej Fundacji.


#znajdźmnie


62 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page